Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Kate :  Kate73

A tak se dny změnili na škola, práce a domov, teda pokud se peklu dá říkat domov. Teta ze mě nespouštěla oči, historky o tom, jak vyrostli ze strýčkových kamarádů kriminálníci, byli na denním pořádku a Suzan byla ještě nepříjemnější než před tím, pokud to vůbec šlo.

Jednou jsem se pokusila zastavit v nemocnici, ale Suzan mě hned vyprovodila, ani jsem ho neviděla.

A tak to šlo pořád dál, myslím, že to byl měsíc, možná i víc. Lidé si zvykli na vyvrhele a už jsem nebyla na denním pořádku.

Thomas se se mnou stála nebavil, Melisu jsem doučovala teď už skoro všechno, vedoucí v práci si mě celkem oblíbila a práce už mi šla o poznání lépe, dokonce jsem dostala i pár pěkných dýšek, ale jinak to všechno bylo v háji.

Gina na mě měla čím dál méně času, našla si nějakého přítele a Hynek asi vzdal myšlenku na můj návrat a neozval se už několik dní.

Byla jsem tak sama, jako nikdy v životě. Sama a zoufalá. Nevěděla jsem jak z toho ven a tak jsem se upnula na myšlenku, že jakmile zaplatím pokutu, kterou jsem měla sotva ze čtvrtiny splacenou, že odjedu někam jinam. Kamkoli, kde jsem nepřizabila hlavního fotbalistu.

Na začátku prosince, když se právě nad námi začalo stahovat sněhové mraky, jsem vyšla před školu, sama jako vždy a pohroužená do hudby, kterou jsem poslouchala ze svého přehrávače, a tam uviděla Bruna. Předpokládala jsem, že jde za Thomasem a tak jsem na něj jen mávla, ale šla dál.

Ale přepočítala jsem se.

„Kate!“ zavolal a já se překvapeně zastavila.

„Bruno?“ vykulím na něj oči a trochu si upravím šálu kolem krku. „Myslela jsem, že jdeš za Thomasem.“

„Za tebou. Potřebujeme tvojí pomoc.“

Nakrčím čelo. „Pomoc? Mojí?“

„No jo, nešla bys kousek se mnou? Nebo pospícháš?“

Obrátím se na ulici, která zela prázdnotou a radostně se otočím novým směrem. Teta už se trochu uklidnila, polovina sumy byla splacená a já jsem nevypadala, že bych nedodržela slovo.

„Tak jak se pořád máš? Od toho nešťastného večera jsem tě neviděl.“


Komentáře k textu