Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Kate :  Kate7

Vrátila se s mísou koláčků, které mi urputně nabízela.

„…to byla tenkrát legrace,“ zaslechla jsem a tak jsem pobaveně přikývla.

„Díky teto,“ broukla jsem směrem k usměvavé paní, která si sedla vedle manžela. Vypadali jako z těch obrazů, kde se podivíte, že žena svého manžela nezadusí. Strýček byl tak poloviční, co do váhy tak i do výšky. Měl plešatou hlavu, neustále se zubil a mrkal na mne. Trochu odstáté uši budily dojem, že není moc inteligentní.

„…máma?“ slyšela jsem a pak se rozhostilo ticho.

„Máma se má dobře. Teď je asi někde ve Španělsku nebo tak někde,“ pokrčila jsem rameny. „Pracovně. A táta je v Norsku.“ Dodala jsem zamyšleně. Pak jsem usrkla ze svého šálku.

Popálila jsem si jazyk, jak jinak. Asi nikdy nepochopím, jak se to pije, aniž bych přišla k úhoně.

„Vezmi si koláček,“ nabádala mne teta a posunula misku ještě blíž ke mně.

„Díky, ale já vážně nechci. Možná později.“ Zavrtěla jsem hlavou a uvědomila si, jak asi musím vypadat. Pramínky vlasů se mi lepily na tvář, a když jsem jen tak letmo přejela rukou pod okem, celý prst jsme měla začerněný.

„Myslím, že se půjdu nahoru vybalit a trochu se umýt. Jsem celá zpocená od té cesty.“ Chvilku jsem si myslela, že mne nenechají, ale asi jsem vypadala opravdu žalostně, protože mne tam teta sama doprovodila.

„Tady je pokoj Paula,“ ukazovala na první dveře nad schodištěm. „Tady bydlí Susan a ty,“ otevřela dveře hned vedle. „A ty poslední vedou k nám do ložnice. Na konci chodby je koupelna.“

Usmála se na svou dceru. „Myslím, že si budete rozumět.“ A pak za sebou zavřela dveře.

Semkla jsem rty. Holka co seděla na jedné ze dvou postelí, se mne ani nepodívala. Pokud jí maminka básnila o mne stejně jako mě o ní v tom autě, tak se není čemu divit.

Pokoj byl malý a dvě postele naprosto pohltily ten malý prostor, takže stůl tady byl jen jeden. Aspoň že skříně byly dvě.

„Ahoj,“ prohodila jsem a sedla si na druhou postel. „Jsem Kate.“ Nadhodila jsem.

„Suzan.“ Odpověděla kousavě.


Komentáře k textu