Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Kate :  Kate145

„Chtěla jsem… myslela jsem…“ nevím, jak to mám říct. Tohle se mi nikdy nestalo. Nikdy jsem neseděla proti klukovi, kterému jsem musela ublížit a teď chci odpuštění. Tohle jsem neznala. Utíkala jsem. Tohle se mě netýkalo. Nikoho jsem odkopla a odjela jsem. Jak asi musela být Hynkovi?

Jenže tohle bylo jiné. Cítila jsem, že na tomhle mi záleží víc než na čemkoli jiném.

Vzpomněla jsem si, jak se pohádal s Brunem. Co sobota? Až teď mi došlo, že na nás žárlil. Že jsme se spolu smáli, že jsem si ho všímala, celá jsem zářila a taky by mě nenapadlo jiné vysvětlení, než že jsme spolu. I Tima to napadlo.

Usrkla jsem, zatímco čekal. Nemohla jsem se na něj podívat.

„Kate, co se stalo?“ ptal se trochu vyděšeně.

„Thomasi, byla jsem tak pitomá. To všechno,“ najednou se to ze mě začalo sypat, jako bych konečně protrhla tu hráz. On se o mě bojí a já si s ním zase jen hraju. Podívala jsem se na něj a úplně mě zaskočilo, jak mu to sluší. Vypadal tak sexy a tak… kousla jsem se do rtu. „Byla jsem tak pitomá.“ Opakuji, „Nevěděla jsem, co chci a když jsem to zjistila, bylo pozdě. Všechno jsem zkazila.“

„Vůbec ti nerozumím.“

„Myslím, že tě miluju.“ Je to poprvé, co to někomu říkám. Takhle daleko jsem se nikdy nedostala. Nikdy jsem si nemyslela, že to někomu řeknu, aniž bych si tím druhým nebyla jistá. Aniž bych s ním nějaký ten týden nechodila a nezjistila, že to je vážně to pravé. A ono se to zatím nikdy nepodařilo.

A teď? Možná jsme si to všechno vykreslila růžověji, než to je. Možná se chtěl jen Markovi pomstít a chtěl to udělat tentokrát on jemu. Přebrat dívku, která se mu líbí.

Možná jsem tak neskutečně naivní, že se mi teď vysměje a zítra to rozhlásí po celé škole.

Tváří se zaskočeně. „Tos mi přišla říct?“ zeptá se trochu zmateně. „Proč teď, když chodíš s Markem? To má být nějaký výsměch?“

Stisknu zuby. Tohle bolí. Tohle bolí dokonce víc, než jsem si dokázala představit. Snažím se potlačit slzy, ale ani teď nejsem úspěšná. Třeští mě z toho hlava a tak rychle upiju z hrnku.


Komentáře k textu