Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Kate :  Kate121

Paula, který za mnou chodí jako ocásek skoro srazím k zemi a vrátím se do třídy, naprosto stejně rozčílená, jako před chvílí.

Prásknu sebou do lavice a snažím se nevnímat, jak si všichni kolem sebe šuškají a pořád se dokolečka opakuje moje jméno.

Když hodina začne, beru to jako požehnání. Nejraději bych vyjela i na Thomase, ale tohle jako příklad mé nevyrovnanosti naprosto stačí. Ne, musím se ovládnout a přemýšlet.

Při hodině trochu vychladnu a když ten článek čtu podruhé, dokonce i to, co řekl Thomas, můžu trochu přemýšlet.

Takže hlavní roztleskávačka. Přesně jak jsem řekla Sarah. Musím do toho jít a při nejlepším ustát alespoň první zápas. Možná si na mě pak budou ukazovat, že jsem neschopná, ale rozhodně nemůžu dělat, že se nic neděje. To by mi nikdo neodpustil. Vlastně všichni mají rádi krátké sukýnky a vyhazovaní krásných nožek.

Když se rozhodnu, že nemůžu jinak, začne se mi rodit hrubý rys toho, co bych měla udělat. Musím vyházet holky, co za nic nestojí a sehnat nějaké lepší. Alespoň o trochu. A potřebuju to zařídit ještě dneska. Čas letí a já mám jen čtyři dny na to, abych udělala nějakou normální sestavu, s kterou by nás nevypískali. Nebo lépe řečeno sestavu a pak nějaké ty pokřiky na povzbuzení.

Klepu tužkou do stolu, ale když mě učitel zaměří svým orlím zrakem, spokojím se jen z okusování nehtů.

Takže výzva. Tohle jim nedaruju. I kdybych měla vypustit duši, tak jim ukážu, že tohle jim neprojde.

Zvoní a já sleduju, jak Paul vchází do třídy, trochu nejistě, ale když vidí, že se ani nepohnu, trochu se uvolní a vezme si židli, stejně jako ta holka. Teď je na Thomasovi, aby se vyklidil, ale jak se zdá, ani on to nemá v plánu.

Škodolibě se usmívá, a když Paul vyndá diktafon, zatřese hlavou a já ho zpražím pohledem.

Všichni ve třídě se kolem nás shluknou, všichni to chtějí mít z první ruky.

„Kate, všechny samozřejmě zajímá, co ty na to? Postavíš se problému čelem, nebo se zahrabeš do písku?“

Podívám se zpříma na něj a pak na všechny ostatní.


Komentáře k textu