Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Kate :  Kate11

Pokrčila rameny a převalila se na druhý bok. Četla nějaký časopis, asi módní nebo tak něco.

Mačkám tlačítko, ale nic se neděje. Trochu panikařím a už se chystám zeptat se jí, ale v poslední chvilce vidím, že to není v zásuvce.

Děkuji ješitnosti, že jsem se nezeptala. Na tomhle by si smlsla.

Přístroj je neuvěřitelně pomalý. Než naskočil, uběhlo snad deset minut. Heslo to naštěstí nechce.

Sleduji, jak na obrazovce naskakují malé ikonky. Myš je pořád jako přesýpací hodiny. Internet se připojuje. Trvá to dlouho. Na tohle rozhodně nemám nervy.

Šlehnu očima po dívce, co si mne nevšímá.

Mačkám email a přihlašuji se.

Nic, žádné zprávy. A to slibovali, jak mi hned napíšou.

Vztekle mail vypínám a chvilku zvažuji, jestli se nemám přihlásit na icq. Pravděpodobně by to ale trvalo pár hodin a tak to s pocitem marnosti vypínám a vracím se na postel.

Je devět hodin. Přeci nepůjdu spát! Otevírám knížku, ale text vůbec nevnímám.

Převracím stránku, ale stále ještě nevím, o čem to je. Ještě, že už to čtu po několikáté, takže se nebude problém znovu chytit.

Ani Gina si na mne nevzpomněla. No možná si vzpomněla, ale nebylo co psát. Přeci jen jsem pryč jen od soboty. Možná bych se měla trochu uklidnit.

Suzan si pořád čte. Nechápu, jak se na to může soustředit. Copak jí vůbec nezajímá, co jsem zač? Asi ne. Nejsem pro ni zajímavější než dotěrná moucha. Je to trochu smutné, ale asi s tím budu muset naučit žít.

Vzdávám se. Knížku odkládám na noční stolek a beru si na sebe pyžamo. Pak se vydávám do koupelny.

Jako na potvoru, právě když si čistím obličej, vejde, tentokrát už obezřetněji, dovnitř Paul. Ten se na mne alespoň usměje. To je fajn. Má hezký úsměv. Hnědé vlasy má trochu delší, sestříhané do obličeje. Nos má trochu skobovitý, a oči hnědý. Postavu má téměř dokonalou. Vlastně je to celkem s podivem, když uvážím, jaké má rodiče. Asi utrácí svoje kapesné za drahé hodiny v posilovně.

„Už se chystáš spát?“ zeptal se přátelsky. Celá zrudnu. „Jsem po cestě unavená.“


Komentáře k textu