Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Kate :  Kate10

„Jo,“ rozhodla se pro krátkou odpověď, která mne trochu zklamala. Ale vzdát se nehodlám. Když už jsem vytrpěla cestu sem, pak mne nějaká holka nerozhodí.

„Já mám nejraději Agatu Christie,“ nadhodila jsem, „a nejlepší je podle mne Deset malých černoušků. Četla jsi to?“

Znovu ten vraždící pohled. „Jo, nebylo to špatný.“ A pak vyšla z pokoje. Slyšela jsem, jak klepe na bratrův pokoj a pak zmizela úplně.

No vida. Stačí, když se budu snažit komunikovat a třeba to tady budu mít pro sebe. Pokusila jsem se ještě jednou narvat prázdné kufry pod postel, ale bez úspěchu.

Podívala jsem se z okna.

Stále prší.

Na ulici nějaký chlápek přebíhal v pršiplášti ulici a rychle zapadl do domku vedle.

Vrátila jsem se zase na postel. Dneska je neděle. Půl sedmý večer. Co se asi stane zítra?

Večeře je v sedm. Každý den, jak jsem byla poučená.

O celou konverzaci se postaral strýc Edmund. Paul se nepřítomně vrtal v sekané a Suzan se na mne pořád dívala. Byla jsem nervózní.

„Ehm, teto,“ zeptala jsem se, a pak jsem polkla sousto, „jak se zítra dostanu do školy? No a uniformu nebo tak něco…“ nadhodila jsem, co mne zrovna pálilo nejvíc.

„Nedělej si starosti, Suzan tě tam zavede a ráno budeš mít vše přichystané.“

Její dceruška se zašklebila a já už neměla odvahu se na nic jiného ptát. Strýc se znovu dal do vyprávění nějakého zážitku z fotbalu. Aspoň, že se neptají na nic mne, snažila jsem se v tom najít co nejvíc pozitiv, i když mne začala znovu bolet hlava.

Čekala jsem, že to nebude lehké, ale tohle jsem si nezasloužila. Chtěla jsem jen poznat, co je to rodina, mít třeba i nějaké sourozence, ale jak se zdálo, tohle štěstí mi prostě není přáno.

Už jsem zase v pokoji. Napětí by se dalo krájet. Všechny moje pokusy s ní navázat kontakt jsou naprosto zbytečné a bez výsledku.

Čím dál častěji pokukuji po počítači, který je na jediném stole.

„Můžu?“ zeptám se prostě a ukážu na ten přístroj. Snad to má internet. Ale tak v dnešní době by to snad neměl být problém.


Komentáře k textu