Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Svět lerků, anyků a menigů :  První hodina21

První hodina

„Takže Ajaxi, už ses rozhodl?“

„Vlastně ani ne,“ pokrčil rameny a dál pokračoval v chůzi kolem polic s knihami. Některých se letmo dotýkal prsty, jiné nechal bez povšimnutí.

„Nemáme na to celý den,“ napomenul ho čaroděj netrpělivě, „s jakou magií chceš začít?“

Pořád si připadal, jako ve snu. Když ho Čáryk vytáhl z hodiny dějepravy, nejdřív měl radost, ale teď by dal cokoli, aby se na nudnou hodinu mohl vrátit. Přemýšlel o tom, co se stalo včera, jak do něj narážela ta světla a zůstávala uvnitř a jak mu zmodraly oči. Něco tady nehrálo.

Když je takový čaroděj, proč nedokáže nic očarovat? Nikdy nedokázal, aby byl přesný. Kolikrát to zkoušel s Anlií nebo s Runli, dokonce i Oulin dokázal zvednout knihu, když se hodně snažil. On nikdy nic. A teď, že má být velký čaroděj?

„Jak jsem řekl, nevím. Navíc si myslím, že je to celé nějaký omyl. Snažil jsem se doma kouzlit, nic těžkého ani nápadného, jen srovnat knihy do regálu,“ dodal rychle, když viděl jak se Čáryk nadechuje, aby mu vynadal, „ale nic. Říkám vám, že je tady něco děsivě špatně. Možná se vážně na nic nehodím, počkám do dalšího ročníku a pak to zkusím znovu.“

Čáryk si založil ruce na prsou, „to jako vážně?“

„Jo, nemyslím si, že se hodím na magii.“ pokračoval v cestě kolem regálů, až málem narazil na čaroděje, který vypadal rozzuřeně.

„Když ti teď dokážu, že v sobě máš tolik magie, kolik ani nemůžeš probrat, přestaneš s těmi nesmysly?“

„Fajn.“ souhlasil, ale z jeho postoje a toho jak se tvářil, bylo nad slunce jasné, že tomu ani trochu nevěří.

„Fajn.“ odpověděl nabroušeně, vzal Ajaxe za triko, a vedl ho ven z učebny, jako nějakého záškoláka. Chvilku se bránil, ale pak toho nechal, začínám být zvědavý, kam to asi povede.

Zastavili se před vchodem do školy a Čáryk se potěšeně usmál. „A co teď?“ nechápal Ajax, ale vzápětí mu to došlo, když ho vystrčil do ledové vody před školou.


Komentáře k textu