Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Volba3

Věděli, že to bude těžké. On se musel vyrovnat s tím, že je neschopný, ona s tím, že nemůže využívat svoje schopnosti, jinak by tím všechny ponížila. Cítila se odstrčená.

„Společně přežijeme všechno,“ vzchopil se na odpověď.

Pokývala hlavou a zvedla se. „Půjdu si na chvilku lehnout, jsem unavená. Přineseš něco k jídlu?“ nečekala na odpověď, odešla do prvního patra.

Milkor se také zvedl. Další úhybný krok, aby se nemusel cítit tak pod psa. Ona jako spí, on je na lovu a ona tudíž neví, jak dlouho se tam plácá.

Potlačil nutkání prásknout dveřmi. Dveře cvakly. Anna se zastavila. Vrátí se nejdříve za hodinu, to věděla. Nikdy to nezvládl rychleji. Vlastně to vůbec nebylo špatné, ale prostě to nedokázala docenit. Připadala si jako zlá, egoistická manželka, která ho jen shazuje.

A teď ještě dítě. Co si s ním asi počnou?

Vrátila se do křesla v obývacím pokoji. Rok uplynul a její čas se blíží. Ví, kde je její místo, jednou to už slíbila. Musí zabíjet, znovu. Jinak… ani na to nechtěla pomyslet.

Dokáže zabít, pokud si nebude myslet, že už není pro co žít? Dokáže se s tím vyrovnat? Jak na ni budou reagovat ostatní vojáci, nebo třeba i obyčejní lidé? Ano, ve vesnici si už na to zvykly. Báli se jí, protože ji její minulost předstihla. Báli se, že se neovládne a všechny je zabije. Uctivě se jí klaněli, nikdo jí nic neodepřel.

Nakonec do města přestala chodit. Deprimovalo ji to tam.  Milkora si taky prohlíželi trochu jinak, ale jeho obdivovali, jak s ní může vydržet.

Vztekle odhodila vázu ze stolu. Bylo jí z toho všeho na nic.

Co se stane, až odsud vyleze a bude se potloukat po lese? Skočí na ni a pokusí se ji zabít? Budou ji pronásledovat, hlídat ji? Budou se jí vyhýbat? Jak je má přesvědčit, že je vlastně hodná?


Komentáře k textu