Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Upíři pro Emu :  Samuel a Ema62

Samuel a Ema

Nejlepší věc na sobotě a neděli je, že můžu spát, jak dlouho jen chci. Občas mě máma vytáhne z postele na pomoc v kuchyni, nebo táta kvůli dílně, ale to nic nemění na faktu, že ta možnost tady prostě je. Žádná otravná škola, žádná práce, žádné povinnosti.

Asi s takovým pocitem jsem se probudila v půl jedenácté dopoledne.

To mě zaskočilo nejdřív.

Druhá věc byla, že jsem se probudila ve své posteli.

A ucítila jsem vůni slaniny. Vím, je to možná klišé, ale kdo nemiluje vajíčka a slaninu k snídani? Natáhla jsem si přes sebe župan a v koupelně jsem se pokusila co nejlépe upravit, ale nebyla jsem ještě zvyklá na sádru a tak jsem to moc nepřeháněla.

Trochu mě zarazilo, že mám na sobě noční košili, ale teď už jsem s tím stejně nic nenadělala a vzhledem k tomu, že jsem si ani nepamatovala, že jsem doma, moc velkou vědu jsem z toho nedělala.

Mozek začal nasávat.

Psali mi všichni moji „podivní“ kamarádi, které jsem poznala na pobytech pro zvláštní lidi, jako jsem já nebo Julie, které pořádala vláda. Přáli mi, abych se brzy uzdravila a jak je na tom Kryštof a když jsem konečně našla Juliinu zprávu, které to všechno způsobila, už tam byla i odpověď, že už jsem doma a Kryštof už se probral.

Našla jsem další mail od Kláry, vážně se bála, to jsem jí musela nechat, kdybych se s ní včera nebavila a neviděla její zděšení na vlastní oči, asi bych si myslela, že na mě něco hraje.

Praštila jsem se lehce do čela.

Zapomněla jsem jí zavolat! Povzdechla jsem si a sešla dolů do kuchyně, kde mi muž, jehož jméno jsem stále neznala, podal můj talíř. Sedl si naproti mně, a zatímco já se snažila urychlit proces aktualizace a netvářit se moc znechuceně, on si mě prohlížel.

Byla jsem ráda, že jsem před tím navštívila koupelnu a smazala si zbytky líčení, zejména těch černých linek. Že jsem si prohrábla vlasy hřebenem a že mám na sobě župan.


Komentáře k textu