Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Upíři pro Emu :  Marika139

Marika

Nikdy jsem si nemyslela, že se to stane mně. Že mě někdo unese, že po mě bude chtít výkupné, že mě zmlátí. Byla jsem jedináček, táta od nás odešel, když jsem byla ještě v plenkách a máma toho měla moc. Milovala jsem jí, stejně tak ona mě, ale věděla jsem, že lituje, že si mě tenkrát nechala. Nikdy by to nevyslovila, dokonce by to popřela, ale já jsem někde hluboko věděla, že je to pravda, ale nemohla jsem si pomoct. Představovala si svůj život jinak, než se dvěma prácemi, s jednou horší než druhou, že spala se svým šéfem, jen aby si jednu z nich udržela, u druhé musela snášet všechny ty urážky a pak doma plakala a snažila se na sobě nedat nic znát.

Ve škole bych nic takového nikdy nepřiznala, dokud jsem nepoznala Julii. Bylo to tak snadné, říct jí úplně všechno, konečně se svěřit a ona tu byla pro mě. Mohla jsem u ní přespávat, kdykoli jsem jen chtěla, mohla jsem s ní chodit nakupovat, mohla jsem si užívat života, navíc ona byla neskutečně populární a věděla přesně, co chce, na rozdíl ode mě.

Občas jsem se cítila trochu odstrčená a zastíněná, ale věděla jsem, že Julie si mě váží a že je to dobrá kamarádka, možná jediná, co jsem kdy měla.

Život není peříčko, a jak se zdá, můj právě končil.


Komentáře k textu