Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Smrt :  Smrt75

„Nevím, asi za F´ling, možná za králem, když po mně tak touží.“ Snažila se, aby mu nepůsobila ještě větší bolest, ale nevěděla, jak na to. „A co ty? Zůstaneš tady s nimi a vycvičíš je?“

„Anno, řekni mi ještě poslední věc. Jak dlouho už se cítíš, jako v kleci? Mohl jsem tomu nějak zabránit? Je to moje vina? Nikdy jsem nechtěl dělat nic, co by ti působilo bolest, na to jsi pro mne moc důležitá.“ Poslední slova už šeptal.

Rychle namotala na prst pramen. Pak ho zase uvolnila. Jak dlouho? Možná měsíc, možná déle. Ale až teď, když se znovu ocitla v lese, kdy znovu bojovala, pochopila, jak moc ji to trápí, jak moc jí chybí ten adrenalin, co zažívá při boji o život.

„Už je to déle,“ řekla pomalu, „ale uvědomila jsem si to až teď, když jsem bojovala. Myslela jsem, že to přejde, že se s tím zase srovnám, ale dnes ráno, když jsem se procházela po louce, vzpomněla jsem si, jak jsem byla šťastná, když jsem nevěděla, co se mnou bude, jak jsem bojovala každý den o přežití, jak jsem byla paní svého času.“ Podívala se na něho, a když viděla, jak se zatvářil, dodala: „Ale neznamená to, že jsem s tebou byla nešťastná, to vůbec ne. Ze začátku jsem byla mnohem šťastnější, než kdykoliv před tím. Ani jsem si nedokázala představit, že by někdo mohl mít větší štěstí, než já. Vážně. Jenže pak jsi začal pracovat a já se pomalu ale jistě propadala a propadala.“

Milkor vážně přikývl. „Přeji ti hodně štěstí.“ Pak se otočil a zmizel ve stínu.

Anna přemýšlela, jestli za nimi má ještě jít nebo ne. Mohla přespat kdekoliv jinde. O to nešlo, ale chtěla se rozloučit s Poklimem a hlavně, co by si pomysleli, kdyby přišel jen Milkor?

„Ráno odejdu,“ řekla, když si sedla k ohni.

„Proč?“ zeptal se Poklim a Serfix, ostatní na ni ani nezdvihli hlavy.

„Musím si něco zařídit.“

„A co bude s námi?“ zeptal se Serfix.

Anna pozvedla obočí.

„My zůstaneme tady a doděláme to, co jsme začali.“ Řekl mdle Milkor. Oči měl upřené nepřítomně na svoje ruce.

Všechny pohledy se zaostřily na něj.


Komentáře k textu