Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Prázdný trůn :  Miluješ ho?79

Qarta jí vzala za loket a donutila se na ní přímo podívat. „Musíš jít dál, snaž se zapůsobit, aby sis zvedla reputaci, snaž se udělat cokoli, co by ti pomohlo dostat se na výslunní. Mnoho z nich je velice vlivných a tobě by se to mohlo hodit.“

Terina se narovnala a zhluboka vydechla. „Máš pravdu. Jako vždy.“

Položila ruku na zábradlí a pomalu sestupovala ze schodů.

Vzpomněla si na ples, na který musela kvůli Poovi. Několik dnů se učila tancovat, aby neudělala ostudu. Nenáviděla ho za to a on to věděl. Jen jí oplácel stejnou mincí, jakou mu ona nabídla.

Měla sešněrované šaty, že sotva mohla dýchat a podpatky, na kterým by si klidně mohla zlomit nohu, kdyby spadla z takové výšky. Vlasy měla vyčesané do drdolu a rty zvýrazněné červenou rtěnkou.

Když se prohlížela ve svém pokoji, připadala si jako princezna. Jako krásná žena, která má všechno, co kdy chtěla.

Když sešla do sálu, už na ni čekal Po, aby jí nabídl rámě a zavedl k baru, kde jí objednal šumivé víno a odvedl jí k tanečnímu sálu.

Opatrně usrkávala a doufala, že už nechají jejich soukromého boje, který se čím dál tím víc vyostřoval. Naposledy jí potopil před velvyslancem z východního ostrova, vyjádřil se o ní, jako o děvce, co jde přes mrtvoly a nebyl nikdo, kdo by se jí zastal.

Stála tam a ten muž se na ni díval, jako by čekal, že se na něj vrhne a serve z něj šaty.

Jediné na co se zmohla bylo: „A jak to víte? Byl jste totiž první, koho jsem odmítla.“

Teď se všechny zraky přesunuly na Poa, aby úder vrátil, ale ten to nezvládl tak elegantně, jako ona: „Asi jste si to špatně vyložila, ale o vás jsem nikdy neměl zájem.“


Komentáře k textu