Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Prázdný trůn :  Nové zprávy339

Nové zprávy

Přijel druhý den po vyhlášení Morise, jako nového krále. Byl zraněn, proto přijel v kočáře a sotva vnímal, co se kolem něj děje. Okamžitě ho vynesli do jeho komnat a Terina se osobně postarala, aby se mu dostala patřičná péče, zatímco Damrila zuřila.

„Měl ses o něj postarat!“ obviňovala Morise, který byl duchem nepřítomný. Sledoval nádvoří, kde ho kdokoli mohl vyzvat na souboj.

„Měl být mrtvý, jako ten jeho povedený bratranec!“

„Je zraněn a Destr mrtvý. Myslím, že to stačí.“ Opáčil chladně.

„A ona?! Copak jsme se nedomluvili, že ji zabiješ také? Byla přeci s ním, ne?“

Moris jí konečně věnoval trochu pozornosti, a ona se ještě víc zašklebila. „Jak jsem řekl. Vystřelil jsem na ni i na Destra. Nechápu, jak mohla vyváznout bez zranění.“

„Měl ses přesvědčit, že jsou oba mrtvý!“

„A nechat se chytit?“

Damrila zaťala zuby. „Chápeš vůbec, co je v sázce? Pokud tohle nevyjde kvůli tvé slabosti, pak si mě nepřej!“

Moris se usmál a zase se odvrátil k oknu. Byl manžel princezny, prozatímní král. Všechny jeho sny se vyplnily, jen trochu jinak než si vysnil. Myslel, že k němu alespoň něco cítí, ale místo toho ho jen za něco peskovala a on už ukončil život Destra a krále a to jen proto, že mu to rozkázala. Byl zbabělec a jak se zdálo, nehodlal s tím nic v dohledné době dělat. Mohl se jen uklidňovat pomyšlením, že až dostane, co chce, že snad bude alespoň trochu normální a její ledové srdce pookřeje.


Komentáře k textu