Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Prázdný trůn :  Poprvé ve společnosti27

V jídelně bylo prostřeno a Zarisa stála s tácem různých pokrmů. Ani se na Terinu nepodívala, stála tam stejně kamenně, jako před několika dny Terina. Dávala jasně najevo, že ona je jen služka a že udělá, co si vrchnost přeje.

Terina se opatrně posadila a dvorní dáma jí hned vynadala, že se hrbí, pomačkala si sukni a že se má dívat před sebe a ne pod nohy.

Nešťastně se podívala na starou služku, která byla něco jako její matka, ale ta se dívala někam za ní a jí nevěnovala nejmenší pozornost. Sevřelo se jí hrdlo a měla co dělat, aby zabránila slzám, které sedraly z pod víček. Zatnula zuby a pokusila se to udělat tak, jak jí Qarta řekla.

Bez úspěchu. Stále to bylo špatně a ani na potřetí se jí to nepodařilo, tak jak si představovala.

Po tváři jí stekla slza, ale dvorní dáma si toho nevšímala, služka se ani nepohnula.

Chtělo se jí utéct, chtěla se vrátit do umaštěné kuchyně, kde bylo tolik legrace, kde se pošťuchovala s Josém, kde mohla ochutnávat nejlepší pokrmy a nemusela se hlídat, jestli nenaklání hlavu moc dopředu, jestli se neumazala, a nebo jestli je to vhodné jíst.

Když bylo konečně vše u konce, chtěla odejít, ale nemohla. Qarta s ní měla jiné plány a tak celý večer proseděla v knihovně, kde jí předčítala a vysvětlovala jí, jak se má tvářit, kdy se usmát, najít kontakt někoho jiného a kdy je vhodné se případně omluvit.


Komentáře k textu