Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Prázdný trůn :  Úplatek, top 16261

Sledovala jak se princ mění v medvěda a věděla, že má šanci. Že když bude chtít, dostane ho okamžitě a věděla, že to cítí i ostatní. V publiku nenašla nikoho ani Erika, kterého toužila vidět, ze všech nejvíc. Patrně si uvědomil, že jí nechce už nikdy vidět, a tak nebude ani svědkem toho, jak bude konečně jednou bojovat.

Mince vylétly do vzduchu a ona snad poprvé zaváhala. Byl to princ. Právoplatný dědic. Ještě před časem říkala, že by mu přála, aby vyhrál. Jenže to nebyl v sázce její osud, její lepší budoucnost. A proč to všechno měla zahodit, když princ stejně jednou bude muset bojovat? Tak proč ne s ní? Přeci by se nevzdala, když má tak očividné šance, do smrti by si to vyčítala. Pomyslela na hospůdku, kam tak ráda chodila, na matčin prsten a na děti, kterým jen jediným vítězstvím snad mohla dát naději.

I přes to váhala. Princ. Perbin, nejstarší syn, který si toho už tolik vytrpěl. Podívala se mu do očí, ale právě to rozhodlo. Byl si tak jistý, že to Citrin zařídil, že nemohla jinak.

Mince jí přistála v dlani a jí na jeden úder vynechalo srdce. Bylo to definitivní. Utká se s princem. A musí ho zranit dřív, než ublíží on jí.

Zatmívalo se jí před očima, když se vracela a nemohla pochopit, kde vzala tu drzost, se proti němu vážně postavit. Nesmí ho zranit moc. Citrin měl pravdu, to on má být králem a ona nemá právo ho vyřadit. Je žena. V první řadě by tam vůbec neměla být.

Rozhodla se, že nepoužije jed. Že vůbec nepoužije druhou transformaci, pokud to nebude nezbytně nutné.

Bylo to vyrovnané a její odhodlaní ho ušetřit vzalo za své, když se do ní zakousl s takovou silou, že myslela, že je po všem. Musela se chránit, děti jí potřebovali. Bylo pozdě. Teď už to nemohla vzdát.

Dívala se do jeho zděšených očí, když viděl, jak jí roste krunýř a ocas s jedem. Váhal. Tušil, že tohle je pro něj moc velké sousto.

Znovu se pustili do sebe.

Znovu si to přehrávala v hlavě, důvody, proč bojuje a proč by neměla vyhrát. Když ho nyní nechá, bude to důstojné.

Dopadla na zem.


Komentáře k textu