Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Prázdný trůn :  Nácvik na zápas143

Ten nalevo od nich, se začal měnit ve středně velkou šelmu, která připomínala svými pruhy tygra, ale byl trochu menší, než by měl být. Ocas měl zatočený nahoru a pravděpodobně s ním byl schopný něco uchopit. Zajímavá však byla jeho hlava. Tvarem se podobala šelmě, ale mezi ušima měl dva rohy, rovné a černé, dlouhé několik centimetrů. Šelma zařvala.

Embr se podívala na jeho protivníka. Tam stál velký býk, který právě hrabal do země a odfrkoval páru. Jeho rohy byly trochu delší, než si myslela, že je obvyklé a na těle měl želví krunýř.

„Vsadíme si?“ zeptal se Erik, když se proměnili nazpátek a vydali se přes celou jejich polovinu do kruhu, aby si podali ruce.

„Sázím krejcar na býka.“ Odpověděla rychle.

Pobaveně se na ní podíval. „Možná bys to mohla jít taky zkusit. Teď je jedno, jestli jsi holka, nebo ne.“

Ani nevěděl, jak moc byla blízko, aby se šla přihlásit. Už tak dlouho nebojovala a neměla ani ponětí, jak by si stála. Mohla se jen dohadovat, že by vyhrála, ale dokud to nezkusí, může jen hádat. Trochu si poposedla, aby viděla lépe a jen vzadu v hlavě slyšela, jak se jí Erik směje.

Netrénovala pořádně už roky a nejednou jí to přišlo líto. Když byla jako mladá přijata palácová stráž, byla na sebe hrdá, jako nikdy před tím. Ale nevynikala, jak doufala. Všichni tam byli dobří a nikdo si jí nevšímal. Dokud nenastoupila Alika. Byla o rok starší a mnohem zkušenější. Vzala jí pod ochranné křídlo a tenkrát by pro ni udělala cokoli. Díky ní nabrala trochu zkušeností, mohla se chlubit prvními vítězstvími a najednou věděla, že tam patří. V té době byla asi nejšťastnější, neustále se smála, užívala si života a nic jí netrápilo.


Komentáře k textu