Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Prázdný trůn :  Touha14

Nyní spokojeně dopil druhý džbánek a přemítal, co dál. Nyní už couvnout nemohl. Možná měl být pomalejší, měl nestihnout uzavření hranic, měl si někde něco udělat, ale rozhodně by se neměl pouštět do toho, do čeho se podle princezny pustit musel.

Objednal si i třetí pivo a cítil jeho účinky. Cestující už odjeli a dva že tří opilců už spali na stole. Poslední na něj zakaleně mžoural, ale neměl dost síly na to, aby ho šel otravovat.

Zabubnoval prsty o stůl. Drak. Turnaj. Věděl, že nemá šanci, ale co kdyby? Co kdyby se stal pánem Walgradu a vzal si princeznu? Byl by pánem Východního ostrova, nejmocnější muž od dob Chludvíka V. Mohl by být mocný, bohatý a hlavně ženatý s princeznou. Jenže touží po tom všem? Miluje princeznu a proto musí zemřít? Co když si s ním princezna celou dobu jen hraje a neplánuje si ho vzít, ale zabít ho hned, jak dosedne na trůn, aby dokončili jejich zoufalý plán na ovládnutí Walgradu? Kam až je ochotný zajít, aby to zjistil? Čeho všeho je princezna schopná?

Ta myšlenka mu doslova vyrazila dech. Co když si s ním jen hraje a neplánuje si ho vůbec vzít? Co pak? Nasadí svůj život zbytečně?

Ne, princezna k němu musí něco cítit, jinak by ho o to nikdy nepožádala. Vložila do něj svou důvěru, určitě pro ní něco znamená. Princezna by podobného úskoku nebyla schopná.

Znovu získal svůj téměř ztracený klid a zhluboka se napil. Když půllitr odložil, zbyla sotva polovina. snažil se zaostřit, aby neviděl tak rozmazaně, ale už nemohl. Byl příliš vyčerpaný po cestě a pivo bylo silné.Pokusil se vstát, ale nohy ho neposlouchali a tak celým tělem narazil do dubového stolu, kde s poslední větou: „Milují vás princezno Damrilo, miluji…“ usnul jako nemluvně.  


Komentáře k textu