Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Prázdný trůn :  Náhlý příjezd136

„Omluvit se, že jsem musel být právě já tím, kdo vám překazil svatbu.“

„Výborně. Můžete jít.“ Znovu zavřela oči a chtěla aby odešel. Vážně si to moc přála, ale on to neudělal. Stál tam dál, aniž by se pohnul a nenechal paprsky, aby dopadaly na její tvář.

„Ještě něco, pane?“ posadila se a on zužil oči.

„Pane?“ opakovala nepříjemně.

 „Milovala jsi ho?“

Zachvěla se. „Omluvte mě.“ Vydala se směrem k domu a snažila se jít co nejdůstojněji, ale v hlavě měla snad milion kladívek, kteří do ní bušili. Nakonec se musela zastavit a trochu si podepřít hlavu, aby sebou nepraštila, jak se jí zamotala hlava.

Přiskočil jí na pomoc, ale ona se mu vytrhla a odkráčela po pěšince k domu.

Práskla za sebou dveřmi od svého pokoje a sedla si na postel naprosto vyvedená z míry. Znovu a znovu si přihrávala to, co jí řekl, a nemohla pochopit, proč se ze všech věcí na světě, zajímal právě o to.

Uplynul týden a ona se dala dohromady. Destra už nepotkala. Vyhýbala se mu a on pak odjel za jinými povinnostmi, což jí velice vyhovovalo. Několikrát se byla ukázat Vévodkyni, ale když to pokaždé ustála, aniž by jí Vévodkyně něco vyčetla, začala jí zaměstnávat stejně jako dřív.

Za čtrnáct dní se zúčastnila první společenské akce a pak další a další. Nejdříve jí všichni sledovali, jak se bude chovat, ale když zjistili, že na ní není nic poznat, nechali toho a vše se vrátilo do starých kolejí.

Tedy skoro všechno.

Byla sama a musela se div přetrhnout, aby zůstala stejně oblíbená, jako dříve.

Všechny milostné dopisy spálila, a když věděla, že se má objevit Destr, vymluvila se pokaždé na něco jiného a poslala za sebe náhradu. Ani Poa nechtěla vídat, nemohla se dívat, jak jí lituje, když mu tolik ublížila.

A ještě něco se změnilo. Její srdce se uzamklo. Zjistilo důvod, proč jí Felix opustil a rozhodla se, že už nemůže nikomu věřit.

Stalo se to jeden z večerů, které byly neskonale nudné a Vévodkyně je pořádala, protože musela, aby svým bratrům ukázala, že ještě není úplně odepsaná.


Komentáře k textu