Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Sen :  Sen75

Yzrila se nadechla, rychle se otočila 180° stupňů a zamířila Anně rovnou na krk. Jenže ta to viděla zpomaleně. Viděla, jak jí kapičky potu odlétají z obličeje, viděla, jak moc se soustředí a snaží. Jak se meč chvěje, jak se od něj odrazil paprsek slunce a hodil na Gohrepa prasátko. Nemohla jinak.

Udělala krok dopředu a praštila ji lehce do zápěstí, v kterém držela meč. Doufala, že se tak lekne, že meč pustí. Což se také stalo.

Yzrila se s pláčem sesunula na zem, stejně jako Ellin. Už se vůbec necítila, jako Anna, ta holka za Země, kterou neměl nikdo rád. Teď se cítila jako někdo, koho neporazí největší vrazi v této zemi, a to při tom nemusí mít ani meč.

Seděla na zemi a nevnímala, co se kolem děje. Dívala se do lesa, do světa, který naprosto neznala, a který ji teď volal. K tomu pořád měla přebytek energie nabité kovem v sobě a nevěděla, co s ní.

Jako v transu se podívala na Yzrilu, kterou muži posunuli k chýši a opřeli ji o zeď. Seděla tam, jako hromádka neštěstí a vzlykala. Bylo jí ji líto, ale ona to přeci nechtěla. Varovala ji, že toho má nechat, ale ona se musela ukázat.

Sevřela v ruce kamínek a vymodelovala z něj květinu. Krásnou květinu, i když ta úplně první, ta z kovu byla lepší. Pak vzala další dva a udělal z nich ostré nože. Konečně se cítila lépe.

Zvedla se a došla k sedící postavě. „Omlouvám se,“ řekla.

„Omlouváš se?“ zeptal se dotčeně Gohrep. „Nic víc?“

Pokrčila rameny a sklonila hlavu.

„Podívej se, co jsi způsobila!“ křikl na ni a prstem ukázal na Yzrilu.

„Je mi to líto, já jsem nechtěla, ale ….“

„Ale co?!“ rozčiloval se víc a víc muž s bradkou.

Podívala se mu zpříma do očí. „Chcete, abych odešla?“ slzy se jí hrnuly do očí a za zády v ruce žmoulala předměty, co jim chtěla věnovat.

Gohrep už se nadechoval k odpovědi, ale Sirqel mu položil ruku na rameno. „Ne, nechceme, pokud nechceš ty sama.“

Černovlasý muž něco zaprskal, a raději se sklonil k Yzrile. Už vypadala o mnoho lépe. Počáteční šok překonala a nyní sledovala rozhovor, co se odehrával nad ní.


Komentáře k textu