Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Sen :  Sen4

Vyčkávali. Dívala se do míst, odkud se ozývaly strašidelné zvuky a bála se čím dál víc. Nevěděla, co má očekávat. Uvědomila si, že je připravená okamžitě vyběhnout. Všechny svaly měla napnuté, uši našpicované, ale nic se nedělo. Ucítila kapku potu, jak jí stéká po krku.

Otočila se na svého učitele a v tu chvíli to přišlo.

Bylo to strašně rychlé, vůbec si to nestačila prohlédnout.

Ocitla se na zemi. Na hrudi jí stála obrovská tlapa čehosi, co nikdy před tím neviděla. Slyšela, jak meč prořízl vzduch a do něčeho se zabořil. Zatmělo se jí před očima. Nemohla dýchat. Kopala kolem sebe, jako pominutá, ale nic nepomáhalo. Plíce ji pálily od nedostatku kyslíku.

Tlapa se uvolnila z jejího hrudníku. S neskutečnou radostí se zhluboka nadechla, ale to už cítila, jak ji někdo bere za svetr a táhne ji z bojiště. Neměla sílu se bránit. Nohy si odírala o opadané větvičky, ale nic si z toho nedělala.

Jakmile ji pustili, postavila se na nohy a rozhlížela se, kdo jí to pomohl, ale široko daleko nebyl nikdo jiný než muž, co se měl stát jejím učitelem a obrovské zvíře, které nikdy před tím neviděla.

Mělo dlouhé hnědé chlupy, obrovské tesáky, kterými právě útočilo na sotva třetinového mužíka. Tlapy velikosti talíře a dlouhý ocas s nebezpečnými bodci na konci.

Mimoděk začala ustupovat. Měla neskutečný strach, ale na druhou stranu chtěla neznámému muži pomoci. Jenže jak. Napadlo ji, že by po tom monstru mohla něco hodit, ale bála se, že by mohla při svém štěstí minout a nechtěně zasáhnout muže.

Připadalo jí, že to má zvíře vyhrané, stačilo, aby otevřelo tlamu a mohlo ho spolknout jako malinu. Ale to se nestalo.


Komentáře k textu