Anlia - Fantasy povídky na FB

Anlia.cz

Moje výtvory

Obsah Sen :  Sen38

Anna se začala vztekat a jen horko těžko se udržela. Nakonec to odneslo jen dřevo. Miska praskla.

„Hups!“ řekla poděšeně.

Triwed protočil oči v sloup.

„Tak dobře,“ rozhodl se nakonec Nyrzar a tentokrát se díval na rozbitou misku. „Vezměte si dřevěné meče, a pokud tě do setmění dokáže odzbrojit, je připravená.“

Dívka nevěděla, jestli se má radovat, nebo bát. Nikdy před tím nedržela meč v ruce, a když viděla, jak to s ním Triwed umí, napadlo ji, že asi připravená nebude nikdy. Mrzutě se podívala na svého učitele, ale ten vstal od stolu a vyšel do patra bez jediného slova.

Triwed otráveně odsunul židli a šel do pokoje vedle kuchyně, kde Anna ještě nebyla a přinesl dva dřevěné meče, co vypadaly jako hračky. Jeden jí hodil. Úplně automaticky si zastavila čas a s lehkostí ho chytla.

„Aspoň něco ti jde,“ broukl.

Přizabila ho pohledem a vyšla ven. Bylo pod mrakem. To je dobře, pomyslela si, alespoň mi nebude takové vedro, jako tuhle, když opět skákala a už po deseti skocích z ní lilo jako z konve. Skoro to vypadá, že bude pršet, bylo nepříjemné dusno.

Triwed mezitím nakreslil kolo do trávy. „Abychom tady neběhali jako pomatení, nakreslil jsem kruh, z kterého nesmíme vystoupit. Pokud se tak stane, ten, kdo byl vytlačen ho oběhne třikrát.“

Anna přikývla a tušila, že si dneska několik koleček oběhne. Odhadovala to na šedesát až sto oběhů. Celá sklesla. Nenapadalo ji, jakou schopnost, kterou se naučila, by mohla použít.

Postavili se proti sobě.

„Jsi připravená?“

„Ne.“

Triwed pozvedl obočí a dal si ruce v bok. „Tak co máš zase za problém?“

„Vždyť ani nevím, jak se to má správně držet,“ řekla podrážděně a v duchu si slíbila, že ho alespoň jednou z toho kruhu vystrčí.

Otráveně si povzdechl. „Takhle,“ ukazoval jí, „natočíš meč… a tu ruku si dej blíž k ostří, aby si ho lépe udržela. Tak je to správně.“

„Díky,“ procedila mezi zuby.

„Fajn, tak se do toho pustíme.“


Komentáře k textu